top of page

Plağınızın ömrünü uzatan öneriler.

Güncelleme tarihi: 7 Haz 2022

1. Plaklarınızı güneşten ve hatta aşırı sıcak ortamlardan koruyun. Yüzeyde dalgalanmaları önlersiniz.


2.Asla plaklarınızı üst üste saklamayınız. Bunu her birinin kabı olsa bile yapmayınız. Şekillerinde bozulmalar ve yamulmalar oluşur ve bunlar çok zor düzeltilir.


3.Genelde değersiz bulunan 45likler üst üste kapsız konulur. Bir toz tanesi bile ciddi ama gözle görülmeyen çizikler oluşturacağından en kotu ihtimalle bunlar için kartondan veya A4 kâğıttan kaplar yapın. Biraz yer ayırıp plaklarınızı 20'li gruplar halinde A4 kutularında saklayabilirsiniz. Hem seçmesi kolay olur, hem ezilmezler hem de kutuda biraz oynama yapıp üstlerini istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.


4. Eğer plaklarınızı kutuda saklıyorsanız içlerine elektronikçilerde rahatlıkla bulunan silikon nem alıcılardan ekleyin. Kutunun içinde nem oluşumunu önlersiniz.


5. Plakların iç kapaklarını plağın üst kapağının açıklığına ters yönde kapatın. Plak tozdan bu şekilde korunur.


6. Plaklarınızı iç kapak olmadan kapağın içine koymayın, kartonda oluşmuş girinti çıkıntılar plağınıza zarar verebilir. İç kapaklarınız eğer kötü durumdaysa mutlaka yenileri ile değiştirin. 7. Plağın okuma yüzüne elinizi sürmeyin, insan tenindeki yağın plak üzerinden temizlenmesi kolay bir is değildir. Mutlaka kenarlarından tutun. Kesinlikle bu konu çok çok mühim... 8.Bir şeyi asla unutmayın. Elinizdeki bir plak, bir daha asla üretilmeyecektir. Eğer o plak 1.000 adet üretildi ise onu kullanılmaz hale getirmeniz 999 adet kalması demektir.


İpucu:

Düzenleri istediğiniz gibi özelleştirin. Blogunuzun ana sayfası için bir düzen, ve kategori sayfalarınız için farklı bir düzen seçin. Seçtiğiniz düzenleri, blog'unuzu yayınladıktan sonra bile istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.


Bunu yapmak için bu adımları izleyin:

  1. Ayarlar'a gidin > Kategoriler

  2. 3 noktalı düğmeye tıklayın

  3. Düzenle seçeneğine tıklayın


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page